בלוג// חדש ברב מסר // יום רביעי 29.05.2024

x
נסו את המערכת כעת!
חדש ברב מסר

ברב מסר חדשנות ופיתוח היא נשמת אפנו. באזור זה נפרסם את כל החידושים שלנו כך שתוכלו לקבל מבט מרוכז על מה חדש ברב מסר.

נסו את המערכת כעת!
פתחו חשבון התנסות

תוסף חיבור רב מסר – גו טו וובינר

יום שבת, 1 לאפריל, 2017

אם שיווק באמצעות תוכן הוא הבאז הכי חזק כיום בעולם השיווק, אז שיווק באמצעות וובינר הוא הדובדבן שבקצפת.

וובינר הוא למעשה הרצאה בשידור חי המוגשת באמצעות רשת האינטרנט. המילה וובינר webinar מורכבת מהמילים web ו – seminar.

(פגשתי מילים יפות יותר, אבל אנחנו כאן בענייני מהות, לא מילים..)

היתרון השיווקי של וובינר (על פני סרטון וידאו למשל) הוא משולש:

הוובינר הוא אירוע הניתן בנקודה מסוימת בזמן, ככזה הוא מאפשר שימוש בשני כלי שיווק יעילים – (1) דחיפות (urgency) רכיבה על החשש של אנשים להפסיד, ו – (2) האפשרות לשלוח תזכורות לקראת האירוע.  התזכורות מתקבלות אצל הנרשמים לוובינר בהבנה ומאפשרות לכם לחשוף שוב שוב את המותג שלכם.

קשה אולי להסביר מדוע,  אבל יש וייב אחר לגמרי לצפיה בשידור חי לעומת שידור מוקלט (ואהדי הספורט מבינים למה אני מתכוון..)

הוובינר מאפשר אינטראקציה: אתם יכולים לשאול שאלות את הקהל,  הקהל יכול לשאול  שאלות אתכם, אפשר לערוך הצבעות וכו'. קהל מעורב הוא גם קהל שמחובר יותר למותג שלכם ופתוח יותר לבצע רכישות.

אז אם עדיין לא התחלתם בשיווק באמצעות וובינרים אני מציע בחום להתחיל!

מערכת GoToWebinar

כדי לשדר הרצאה אינטרנטית בשידור חי וליהנות מאינטראקציה עם הקהל, בקרת גישה לנרשמים בלבד, יכולת מעקב אחרי הנוכחים בוובינר ומידת המעורבות שלהם, אתם זקוקים לכלי מקצועי.

מערכת GotoWebinar היא הכלי המקצועי והאמין ביותר המוצע היום בשוק (אם כי, צריך להודות אינו זול).

ואולם למערכת גו טו וובינר שלושה  חסרונות בולטים במיוחד עבור השוק השראלי:

הרישום למערכת מתבצע באמצעות טפסים בשפה האנגלית בעלי כושר המרה נמוך מאוד למשתמש דובר העברית

התזכורות שהמערכת שולחת גם הן באנגלית ואינם מעוצבות באופן ידידותי

כדי לשווק את הוובינר באמצעות רב מסר ולהינות משלל היכולות של המערכת נדרשים תהליכים מסורבלים של יבוא ויצוא.

התוסף החדש פותר את כל הבעיות האלה וחוסך לכם עבודה

התוסף החדש פותר את כל הבעיות שקשורות לשימוש במערכת גו טו וובינר לקהל דובר העברית. מעתה כל תהליך השיווק של ווביר יוכל להתבצע בכלים של רב מסר עם מינימום סרבול ומאמץ.  

תוכלו  לקדם את הוובינר באמצעות עמודי נחיתה רגילים של רב מסר שכוללים טפסים בעברית (התוסף יבצע ברקע את הרישום למערכת גו טו וובינר).

תוכלו כמובן לשלוח תזכורות בעברית שמכילות את קישור הכניסה המותאם אישית לכל נרשם ישירות מתוך רב מסר, כולל משלוח SMS עם קישור הכניסה ביום האירוע.

והדובדבן שבקצפת: בסוף הוובינר – רשימת הנוכחים בוובינר תועבר באופן אוטומטי לרשימה שקבעתם מראש ברב מסר.

שלבי הפעלת התוסף החדש

שלב ראשון: חיבור התוסף לגו טו וובינר ולחשבון שלכם ברב מסר

היכנסו לחשבון רב מסר ולחצו על הקישור לתוסף GotoWebinar:

המערכת תעביר אתכם לדף התוסף. ראשית תועברו ל GoToWebinar  לשם אישור החיבור. לחצו על הכפתור ותועברו לגו טו וובינר ושם תתבקשו להכניס את פרטי הכניסה הרגילים שלכם לגו טו וובינר. (ואל דאגה לרב מסר אין כל גישה לפרטים האלה)

לאחר מכן תתבקשו להכניס, באופן חד פעמי כמובן,  את קוד האסימון ואת הקוד הסודי של החיבור לרב מסר (הידועים גם בשם טוקנים) אותם תוכלו לקבל מהתמיכה שלנו.

שלב שני: הגדרת חיבור לוובינר מסוים

לכל וובינר שאתם משווקים תתבקשו לבצע תהליך חיבור קצר וקל.

החיבור שיוצרים הוא בין וובינר ספציפי במערכת GoToWebinar לבין שתי רשימות ברב מסר:

רשימת הנרשמים – הרשימה שבה נמצאים כל מי שנרשם לוובינר. רשימה זו מתאימה למשלוח תזכורות לקראת הוובינר ולעיתים גם למשלוח  ההקלטה של הוובינר.

רשימת הנוכחים – הרשימה שבה נמצאים כל מי שנוכח בפועל בוובינר. רשימה זו מתאימה למשל למשלוח סקר שביעות רצון מהוובינר, לתזכורת לגבי הצעות שהוצעו בוובינר וכו'.

את הוובינר ואת שתי הרשימות אפשר ליצור ישירות באמצעות התוסף. אפשר כמובן גם ליצור את הרשימות ברב מסר ואת הוובינר ב גו טו וובינר ורק לאחר מכן להגדיר את החיבור (דרך זו היא המומלצת).

כפי שאפשר לראות למטה התוסף פועל באופן מאוד פשוט. בוחרים את הוובינר, את רשימת הנרשמים ואת ורשימת הנוכחים וזהו! הוובינר שלכם מוכן לשיווק. (התמונה מציגה בחירה של וובינר ורשימות וובינר שכבר נוצרו בגו טו וובינר וברב מסר בהתאמה. בקלות רבה אפשר, כאמור, גם ליצור אותם מתוך התוסף)

הערה חשובה: בשלב זה התוסף פועל רק עבור הרשמה מטופס! כלומר נרשמים שאתם מכניסים ידנית או באמצעות יבוא או באמצעות ה API לא יקבלו את הקישור הייחודי לכניסה לוובינר.

חשוב! כאשר יוצרים וובינר חדש גו טו וובינר יוצר באופן אוטומטי מסרי תזכורות. מומלץ מאוד לבטל את המסרים האלה כדי למנוע מצב של משלוח כפול לנרשמים (הרי אתם רוצים שהמסרים יישלחו רק מרב מסר).

כדי לבטל את התזכורות, בדף הוובינר היכנסו לאזור של Share your webinar ושם בסעיף emails תוכלו לבטל את כל התזכורות שנשלחות מ GoToWebinar (לחצו על Edit)

לאחר השינויים המסך צריך להיראות כך:

שלב שלישי: יצירת מסר מיידי ברשימת הנרשמים

המטרה שלכם היא שכל נרשם לרשימת הוובינר יקבל מסר מיידי ובו קישור ייחודי לכל נרשם לכניסה לוובינר. מערכת גו טו וובינר היא שמייצרת לכל נרשם את הקישור ייחודי כדי שייכנס באמצעותו לוובינר. כך המערכת מבטיחה שאנשים לא יוכלו להפיץ את הקישור וכך היא גם יודעת מי נכח בפועל בוובינר ובדיוק מתי.

כדי שתוכלו לשלוח לנמענים מסר ובוו קישור הכניסה הייחודי של גו טו וובינר התוסף יוצר באופן אוטומטי שדה מותאם אישית בשם GTW_link ומאכלס אותו (שוב, באופן אוטומטי) עבור כל נרשם בקישור הכניסה לוובינר הייחודי ממש בעת ההרשמה לרשימה.

כדי להציג את הקישור כל שעליכם לעשות הוא לשלב במסר המידי (מסר יום 0) ובזכורות את הקישור הזה. בתמונה למטה מודגם יישום של כפתור ובו קישור הכניסה.

כאמור אין צורך לטרוח וליצור את השדה הזה הוא נוצר באופן אוטומטי באמצעות התוסף.

שלב רביעי – תשתית השיווק לוובינר

כאן אתם פועלים באופן הרגיל באמצעות הכלים המצוינים שמספקת לכם מערכת רב מסר. בונים דף נחיתה עבור ההרשמה לוובינר.  מקשרים את טופס ההרשמה לרשימה המתאימה ברב מסר וכותבים את מסרי התזכורת לקראת הוובינר.

יתרון חשוב של העבודה עם התוסף היא שהוא יוצר באופן אוטומטי שדה מותאם אישית של תאריך הוובינר וכך תוכלו בקלות רבה ליצור מראש את כל המערכת השיווקית לקראת הוובינר באמצעות סדרה מבוססת תאריך.

טיפ חשוב: מומלץ מאוד לתייג את הרשימות של הוובינר כדי להקל על ההתמצאות בחשבון. הייתי מתייג את שתי רשימות הוובינר (נרשמים ונוכחים) בשתי תגיות – תגית אחת כללית 'וובינר' ותגית שניה ספציפית שמציינת את הוובינר הספציפי למשל 'מרץ 2017'. או 'הדרכת פייסבוק'.

שלב חמישי – לאחר הוובינר

לאחר הוובינר התוסף יאכלס באופן אוטומטי את רשימת הנוכחים בוובינר. תוכלו להשתמש ברשימה זו כדי לשלוח בקשה למשוב עבור הוובינר או כדי להציע מבצע מיוחד רק למשתתפים (את המבצע אפשר לפרסם מראש ובכך להגדיל את האטרקטיביות של הוובינר).

גם את המסר הזה תוכלו ליצור מראש ולממש אותו כמסר מידי (יום אפס) בסדרת מסרים. המסר יישלח מיד לאחר שהוובינר יסתיים כאשר התוסף יעביר את הנרשמים ממערכת גו טו וובינר אל רשימת הנוכחים בוובינר ברב מסר.

מאחלים לכם שימוש מועיל ופורה בתוסף החדש!

מוזמנים לצפות בסרטון: